Ana SayfaHakkımızdaÜrünlerİletişim

Tüm Ürünler

500-1500 METRE GÖRÜNTÜ VE SES AKTARICISI

1.2-1.3 GHZ 800 MW 500-1500 METRE GÖRÜNTÜ VE SES AKTARICISI

500-1500 METRE GÖRÜNTÜ VE SES AKTARICISI

Transmitting Power: 800mW (Çıkış Gücü) / ÇIKIŞ GÜCÜ : 800 MW
Output current: 260mA Çıkış Akım
Frequency: 1.2G / 1.3G (Frekans Aralıkları)
Dimension: 53*45*19mm (Boyutları)
Mesafe : 500-1500 METRE
Channel: 8 channels, Vidoe and Audio Synchronization. (Verici Kanal Sayısı)/ KANAL SAYISI: 8
Distance: (Open/unobstructed Space) 1000~2000m (Yaklaşık Mesafe)
Package Including: 12 channel Receiver, Transmitter, Two pcs of small antennas, Transmitter connecting cable, (Paket içeriği: 12 kanal alıcı,1 adet verici,2 adet anten,verici için kablo)Video/audio cable (video ve ses kablosu)
Digital Display
KULLANDIĞI FREKANS ARALIKLARI 1080 G - 1360 G
CİHAZA VERİLMESİ GEREKEN VOLTAJ(MİN) DC 12 VOLT 1500 mA
VİDEO KANAL ÇIKIŞI : 1 Vp-P(FM)
SES KANAL ÇIKIŞI : 1Vp-P(FM)

Verilen Değerler açık alan değerleridir. Net ve kesin değerlerdir. Ancak il, ilçe ve kasabaya göre deişir.. İşyerimizde Şehir merkezinde 1200 metreden açık alanda test edilmiştir. Cihazların önü açıktır çatıdan dağa dogru aktarılarak denenmiştir.. Ancak bazı illerdeki frekans yoğunluğu veya frekans kirliliği cihazın mesafesini düşürür. Köyde ilçede alınan değerler bazen şehir merkezlerinde alınmayabilir daha düşük mesafe alınabilir, ozaman bu cihazın bir üst modeli seçilebilir.. Şirketimizden deneyerek alma hakkınız bulunmaktadır. En küçük aktaracak mesafesi ve en yüksek alınan mesafeleriniz yazmış bulunmaktayız.. Cihazlar yönsüzdür, 360 derece görüntü aktarır.. Cihazın önünde dağ tepe bina olmadığı varsayılarak alınan değerleri yansıtmış bulunmaktayız.. Cihazlarımız Kapalı ortamda da çalışır yani önüne duvar geçebilir ,yine duvarın arkasınada görüntü aktarır,ancak kaçıncı kata veya kaç duvar öteye aktardıgı cihazın bulunduğu konuma göre farklılık gösterebilir.. Kapalı ortamda 2. kata görüntü aktarabilmektedir. bu denemiştir, 3.katada aktarabilmektedir ancak duvarın et kalınlıgı ve duvar kalınlığı etkiler ,duvarın betonarme çeşidide etkilemektedir.

Kablosuz Transmitter Kullanım Klavuzu

Sisteme elektrik verilmeden önce power jak,ses jak,video jak ve özellikle Antenler takılı olması gerekmektedir..
Cihaz dış hava etkenlerinden korunacaksa mutlaka plastik bir pano içerisine konulmalıdır. Ve panonun içerisi komple aliminyum folyo ıle kaplanmalıdır.( Plastik pano içerisini aliminyum folyo ile kaplamak toplam mesafeyi %50 oranında daha fazla mesafeye ulaşmak anlamına gelmektedir…)
RF (Radyo Frekanslı Sistemler) cihazlar ısınıcağından dolayı mutlaka pc’de kullanılan fanlarla (min. 2 adet ) takviye edilmelidir. Vericinin 3 cm yakınında 1 adeti üflemeli,diğeri ise ortamdaki sıcak havayı dışarıya atacak şekilde plastik panoya monte edilmelidir..
Kablosuz vericilerde kullanılması gereken güç kaynağı mutlaka swich mode adaptör kullanılmalıdır.. Adaptör kısmı aslında en önemli kısımdır. Üretici firma cihazın her 1 watına 1 amper adaptör tavsiye etmektedir.. Örnek : 1000 mW bir cihaza min 1500 mA adaptör tavsiye edilir.. 2000 mW bir transmittere 3000mA adaptör Kullanılır. Watına 1 ekleyerek bu sonuca ulaşabilirsiniz..
Sisteme gelen 220 volt mutlaka ama mutlaka Güç kaynağından gelmeklidir. Rf’ler voltaj değişiminden %100 etkilenmektedir.. Gerek elektrik ister 220volt isterse 12 volt olsun, aralıklarla değişmesinde rf in sinyali bozulmaktadır. Rf lerde düşük voltajın değişmesi bile sinyal kalitesini bozar.. Bizde bunun önlemini 220 voltun ayarını güç kaynağından sabit bir voltaj ile ayarlayarak önüne geçmiş bulunmaktayız..
Yıldırımdan kaynaklanan veya yüksek voltajdan kaynaklanan hasarlarda ürünlerimiz garanti kapsamına girmez…
Kablosuz vericilerde kullanılan elektrik mutlaka güç kaynagından gelmelidir.
Tüm kablosuz vericilerin ve alıcıların görüntü (video) ucu sarı uçtur..
Besleme Kırmızı kablodur
Ses beyaz kablodur..
Montajda Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
Alıcı ve Verici Mutlaka yerden yüksekte ve sabit olmalıdır.. Asla elle veya manuel şekilde yönetmeyiniz…ve hareket halinde olmamalıdır. Yoksa görüntülerde droplarla karşılaşabilirsiniz.. Drop: Görüntülerin gidip gelmesi olayına yani görüntü parazitli olmasına denir..
Job Antenler Asla kırılmamalıdır. Anten dik durmalıdır,bükülebilir ama asla bükmenizi tavsiye etmiyoruz..
Verici ile kamera arası kablo mesafesi 15-20 metreyi ( alıcı ile görüntü alınacak cihaz ) asla geçmemelidir.. Eğerki geçilecekse bakır oranı yüksek kaliteli rg6/u6 kablo kullanılmalıdır. Asla kullanılan kabloda ek veya ilave yapılmamalıdır. Yapılan ekler yerine lehim veya konnektör kullanmanızı tavsiye ederiz. Ya görüntü alamassınız yada görüntü kaliteniz düşer.. Yada Görüntülerde siyahlı geçişler görürsünüz.
Size verilen tüm kablosuz vericiler birbirlerini mutlak görmesi ile çalışır. Arada dağ,tepe,bina veya ağaç olmamasına dikkat ediniz.. Kısa mesfaede pek etkilenmeyebilir ama uzun mesafede ohm (omaj) düşeceğinden sinyal karşı tarafa iletilemez.. Sistem point to point sistemi mantığına yakın çalışmaktadır.. Cihazların önü asla kapanmamalıdır.. Cihazlar tek bir noktaya değil heryöne görüntü akatarabilir. Başka bir alıcı ile görüntü alınabilir… aynı görüntü birde fala alıcı ile kullanabilme imkanınız vardır..
Aynı Ortam Aynı Cihazdan Kaç Adet Kullanabiliriz..

Toplam 3 farklı bandımız mevcuttur..
a)1.2Ghz Band
b)2.4Ghz Band
c)1.5Ghz Band
Satmış olduğumuz cihazların hangi frekans ve kac kanallı olduğunu sitemizde yayınlamaktayız. Öncelikle aynı ortamda ve yakın mesafelerde aynı cihazdan maksimum kaç adet kullanabileceğimizi açıklayalım.. Örnek olarak Opax-800 modeli olarak adlandırdığımız 800mW cihazımız 1.2 Ghz olup 8 kanallıdır. Bu nedemek aynı ortamda bu cihazdan aynı yerde 8 adet kullanabilirsiniz demektir.. Bazı müşterilerimiz 8 kanal deyince 8 adet kamerayı 1 adet verici ile aktarılır anlamaktadır, bu cok yanlış bir kanaattir.. Dikkat ederseniz ürün acıklamalarında transmitterlerimizin kullanmış olduğu frekansları teker teker ayrıntılı biçimde yazmış bulunmaktayız.. 8 kanallı bir cihazdan aynı ortamda ve cok yakın mesafelerde kullanılıyorsa ve hepsıde aynı yönden gelıyorsa ( tüm vericilerin saat 1-2 yönünden geldiğini düşünelim) ozaman 8 kanalın 8 nide aynı ortamda kullanamassınız.. Frekans aralıkları 20-40 mhz oldugu için üst üste binme yapar,ozaman 8 kanallı cihazdan aynı ortamda 4 adet kullanmanızı tavisye ederiz. Endişelenmeyin bu cihaz sadece 1.2 Ghz olduğu için daha 2.4 ghz ve 1.5 ghz li bandlarımız vardır.. 1.5 Ghz olup 12 kanal cihazdan yakın mesafelerde (uzak mesafelerde ve farklı yönlerden gelenlerde 12 kanalın 12 sınıde kullanabılrısınız, bız en kötü ihtimali yazmaktayız..) en kötü ihtimalde 6 kanal kullandığımızı düşünelim, hala bitmedi birde 2.4 ghz bandımız var, bu cihazlarında 8 kanalıda olduğuna göre bu 2.4 ghz nınde 4 kanalından istifa edersek toplam 14 kamerayı aynı ortamda yakın mesafe ve aynı yönde dahi olsa aktarabilmekteyiz.. Özetleyecek tüm cihazlarımızdan 3 çeşit bandı kullandığımızda , ve vericilerin hepsinin aynı yönde olduğunda toplam kanal sayılarının sadece yarısını kullandığımızda aynı ortamda toplam 14 vericiyi kullanabilmekteyiz.. toplam 14 kamera aktarabiliriz anlamına gelmektedir…Daha Fazla bilgi için transmitterlerden sorumlu satış elemanlarımıza ve teknik servisimizden fikir alabilirsiniz…